100 TL Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! İster Kredi Kartı, İster Nakit ile KAPIDA ÖDEME!
Menü

Örgü & Dantel

Çok uzun bir süredir revaçta olan örgü modelleri ve dantel modelleri, giyim kuşamdan ev dekorasyonuna kadar pek çok alanda kullanılabiliyor ve tarihten beri kültürden kültüre, gelenekten bir diğer geleneğe aktarılan örgü ve dantel anlayışı geçen zamanla birlikte özellikle kadınların hem hobi hem de iş olarak gördüğü bir dünya haline geldi. Birbirinden ilginç rengarenk iplikler ve örgü tığ setlerini kullanıp farklı ve ilgi çekici örgü ve dantel modelleri yaratabilir, ürettiklerinizi sevdiklerinize armağan edebilirsiniz.

Özellikle giyim, aksesuar ve ev dekorasyon mağazalarında rastladığınız ve ilginizi çeken sıradışı ürünlerin çoğunu siz de evde yapabilirsiniz! Biraz zaman ve el işi becerisiyle örgü ya da dantel malzemelerini kullanarak kendinize güzel bir hırka, çocuğunuzu sıcak tutacak bir çift patik ya da sevdiğinizin taktıkça sizi hatırlayacağı şık bir kaşkol örmek oldukça kolay. Bu modellerin yanı sıra sofranız için dantel malzemelerinden üretebileceğiniz bir masa örtüsü, özel günlerde giymeyi sevdiğiniz kıyafetlere eşlik edebilecek örgü ve dantel aksesuarlar ya da sehpanıza sereceğiniz dantel bir model için de bu çeşit malzemeleri kullanabilirsiniz. Yapmak istediğiniz örgü modeli ya da dantel modeline başlamadan önce kullanmanız gereken örgü ipini, şişi ya da tığı belirleyip malzemelerinizi hazır etmekte fayda var.

Örgü ve dantel dünyası hayal gücünüzden ilham alarak harika kaşkollar, bereler, kazaklar ve daha pek çok değerli işler üreteceğiniz bir yerdir. Kendi içerisinde farklı çeşitlere ayrılan bu dünyada örgü ve dantel alanının önde gelen markalarının klasik, bebek ve makrome gibi el örgü ipleri, çorap, misinalı ya da çocuk şişleri, yün ya da dantel tığ setleri ve örgü örnekleri ve dantel örneklerini çıkarırken yararlanabileceğiniz araç ve aksesuarlar arasından ihtiyacınız olanı Hobium’da rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu ürünlerin yanı sıra ilginç modellerin sergilendiği örgü motifleri, örgü modelleri ve dantel modelleri üzerine yayın yapan popüler ve sevilen dergiler de Hobium üzerinden satın alınabiliyor...

Devamını Oku