Menü

Tığlar

Tığ, yün veya benzeri malzemeler ile bir model ortaya çıkarırken kullanılan bir malzeme olup metal, tahta ya da plastik gibi bir yapıya sahiptir. Birbirinden güzel ve özel el işleri ortaya çıkarmak için doğru malzemeleri kullanmakta fayda vardır. Özellikle tığ ile ortaya çıkaracağınız modellerde doğru tığ seçimi istediğiniz modeli daha hızlı ve pratik bir şekilde yapmanıza yardımcı olabilir. Seçtiğiniz diğer malzemeler ile en uyumlu tığı seçmek için modelin barındırdığı türleri, kullanacağınız yünü ve ergonomik ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmak gerekiyor. Tığ seçiminde önemli olan esas nokta tığ yapısının farklı bölümlerini iyice anlamaktır; en üst bölümünden en alt bölümüne kadar tığın farklı bölümlerini iyice benimseyip seçimi bu özel yapıya göre yapmakta fayda vardır.

Tığlar, yün tığları, dantel tığları gibi farklı seçeneklere sahip olup renk, marka, seri, sap ve tığ numarasına göre çeşitlilik gösteriyor. Hobium’da ahşap saplı tığlardan, plastik saplı olanlara, ergonomik saplı tığlardan tığ setlerine kadar pek çok seçenek mevcuttur. Tığ çeşitleri arasında seçim yaparken özellikle tulip tığ seti ve ergonomik olanlar öne çıkıyor; el işi ile uğraşan sevdiklerinize bu tür özel bir seti hediye etmek isteyebilirsiniz. Ergonomik bir yapıya sahip tığlar ise hem bilek ağrısını azaltmada hem de daha rahat bir şekilde istediğiniz modeli ortaya çıkarmakta yardımcı oluyor.

Farklı tığ çeşitleri ve tığ fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz Hobium’da sunulan ürünlere göz atabilir ve modelinizde kullanacağınız malzemeleri rahatlıkla seçebilirsiniz!

Devamını Oku