100 TL Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! İster Kredi Kartı, İster Nakit ile KAPIDA ÖDEME!
Menü

Yün Tığları

Sadece geleneksel bir hobi olmaktan çıkıp zaman geçtikçe modern bir el sanatına dönüşen örgü örmek giyimden aksesuara, dekorasyondan pek çok alanda etkisi olan bir iş anlayışına sahip olmaya başlamıştır. İster hobi ister bir iş olarak yaklaşacağınız örgü dünyasında yaratıcılığınızı ve tutkunuzu kullanarak harika işler ortaya çıkarmak artık daha kolay.

Bu noktada örgü örmeye başlamadan önce ne yapılması gerekiyor? Örgü örmeye karar verdikten sonra ilk olarak istediğiniz modeli ortaya çıkarmayı sağlayacak ana ve yardımcı malzemeleri seçmelisiniz. Modele uygun olan yünü ya da ipi seçtikten sonra seçtiğiniz ürünün şiş ya da tığ ile örülüp örülmeyeceğini kontrol etmelisiniz. Daha ergonomik ve kullanışlı bir örgü tarzına aşinaysanız yün tığları ilginizi çekebilir. Yapı, numara, renk, marka ve seri bakımından oldukça zengin bir çeşitliliğe sahip olan yün tığı uzun bir zamandır sıklıkla tercih edilen tığ çeşitleri arasında da geliyor.

Hobium’da sergilenen birbirinden kaliteli çeşitler arasından size ve öreceğiniz modele uyum sağlayacak yün tığını satın alabilir ve bir an önce örmeye başlayabilirsiniz. Yün tığları arasından yapı bakımından en çok tercih edilenler arasında ahşap, ergonomik ve plastik yapılı tığlar göze çarpıyor. Bunun yanı sıra ergonomik tutuşuyla daha rahat bir kullanım sağladığı için yumuşak saplı yün tığlarını da tercih etmek isteyebilirsiniz.

Devamını Oku