100 TL Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! İster Kredi Kartı, İster Nakit ile KAPIDA ÖDEME!
Menü

Örgü Şişleri

El işleriyle ilgileniyorsanız örgü şişlerine mutlaka ama mutlaka aşinalığınız vardır. Yoğunlukla örgü modellerde kullanılan örgü şişi, tığların aksine daha az keskindir ve kullanılması oldukça kolaydır. Şişlerin bir tarafında yukarı tarafı olduğunu belirten küçük dikdörtgen şeklinde bir şekil vardır, aşağı tarafı ise sivridir.

Örgü örmek çoğu kişi için rahatlatıcı ve keyifli bir hobidir. Örgü şişleri kendi içinde çeşitlilik gösterdiğinden ötürü ilk önce modelinize karar vermeniz ve daha sonra karar verdiğiniz model için hangi yün, şiş ve diğer yardımcı malzemelerin kullanılacağını belirtmeniz gerekir. Farklı örgü projelerine uyumlu olan pek çok değişken şiş vardır ve bu seçim konusunda dikkatli olmak gerekir. Örgü için şiş seçmek dikkatlice yapılması gereken bir işlemdir. Hobium üzerinde farklı numara, seri, yapı ve renklerde sunulan şişlere göz atmak isteyebilirsiniz. Örgü şişleri demir, bambu, alüminyum ve metal gibi yapılara ayrılıyor. Şiş numaraları ise milimetre bazında bir ayrım gösteriyor; Hobium’da 2.75 milimetre gibi farklı numaralara sahip şişler bulabilirsiniz.

Örgü şişleri en çok kullanılan şiş türleri olarak bilinir ve bu şişleri kullanarak kazaklardan yeleklere, battaniyelerden berelere kadar aklınıza gelebilecek her türlü modeli yapma olanağına sahip olabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanarak klasik modellerin aksine daha farklı projeler üzerine de yoğunlaşabilirsiniz. Örgü yapma şişi ile kazanacağınız el pratiği sayesinde diğer şiş türlerinin teknikleri de denenebilir ve el işlerinde daha çok deneyim kazanılabilir. 

Devamını Oku