100 TL Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! İster Kredi Kartı, İster Nakit ile KAPIDA ÖDEME!
Menü

Tığlık Dantel İpleri

El örgüsü ya da dikiş nakış gibi işlerle uğraşmayı seven pek çok insan her daim bir şeyler üretmeye ve farklı modeller üzerine yoğunlaşmaya çalışmayı tercih eder. Kışın örülen yumuşacık yünlü kazak ve battaniyelerin yerini yazın daha ince yün ya da ip ile örülen modeller alır. Özellikle yazın kullanılabilen ya da ev dekorasyonuna uygun olan modellerde sıklıkla tığlık dantel iplerinin tercih edildiği gözlemlenir.

Görüldüğü üzere Hobium’da da pamuk ve polyester gibi türlere ayrılan dantel ipleri ve tığ ipleri sergileniyor. Siz de istediğiniz modele uygun ipi seçip yanına yardımcı malzeme olarak kullanmanız gereken tığ numarasına sahip tığı da yine bu platform üzerinden seçebilirsiniz. Geleneksel bir hobi olarak kabul edilen dantel işlerinde kullanılan dantel ipleri farklı kalınlık ve renklere ayrılıyor. Bu ip çeşidi ile elbiseden masa örtüsüne kadar pek çok farklı modeli yapmayı deneyebilirsiniz.

Tığlık dantel ipleri kategorisinde bir başka öne çıkan çeşit olan oya ipleri ise ilham dünyanızla pek çok özgün model çıkarmanızı sağlayacaktır. Ortaya çıkarması oldukça emek gerektirdiği için oya işlemek oldukça detaylı bir sanattır. Kullanacağınız tığ ile boşluk bırakarak ya da farklı tarzda örerek çiçek ya da yıldız gibi farklı desenler çıkarıp bunları istediğiniz modele işleyebilirsiniz. Oya işlemede en çok pamuk, ipek ya da yün türündeki iplikler kullanılmaktadır. Sırf tek bir ip çeşidi kullanmak yerine bu türleri beraber kullanarak da modelinize farklı ve modern bir hava katabilirsiniz.

Devamını Oku