100 TL Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! İster Kredi Kartı, İster Nakit ile KAPIDA ÖDEME!
Menü

Makrome İpleri

Makrome moda ve dekorasyon gibi pek çok alanda öne çıkan el işi sanatlarından biri olarak bilinir. Modaya uygun modellerden dekorasyon objelerine kadar pek çok yerde karşımıza çıkan makrome el işi ve makrome ipleri sizin de ilginizi çekebilir.

Hobium’da size sunulan makrome ipi çeşitleri arasından dilediğinizi satın alabilir ve modelinizi ortaya çıkarmakta kullanabilirsiniz. Makrome ipleri genellikle makrome örgü tekniği ile bileklik ve çanta gibi aksesuarların yapımında ve evde kullanabileceğiniz lamba ve avizeleri süslemekte kullanılıyor. Bunların yanı sıra sepet, gece lambası ve hatta hamak yapımında bile makrome ipi kullanıldığı görülmüştür. Ancak sahip olduğu parlak ve kaygan yapı sebebiyle bu ip ile çanta gibi bazı modellerin ortaya çıkarılması zaman ve emek ister. Bu konuda endişe etmeyin; bir kere örmeye başladınız mı yavaş yavaş bu örgü stiline de eliniz alışacak ve zamanla harika modeller ortaya çıkaracaksınız!

Makrome ipleri oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir ve kendine has bir örgü tekniği vardır. Özellikle ev hanımlarının sıklıkla başvurduğu el örgüsü yöntemlerinden biri olan makrome ellerinizi kullanarak iplerin birbirine geçirilmesiyle ortaya çıkarılan bir çeşit “düğümleme” el sanatıdır. Makrome ipleri kullanarak istediğiniz modeli ortaya çıkarırken oldukça keyifli anlar yaşayacaksınız; düğümleri farklı şekilde yaparak rengarenk bileklikler yapıp hem kendiniz kullanabilir hem de sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Bu ip ile yapılan bileklikler “arkadaşlık bilekliği” olarak da biliniyor.

Çeşitli kalınlık ve renklerde sunulan makrome ipleri arasından beğendiklerinizi seçip Hobium üzerinden kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Devamını Oku