Menü

Klasik İpler

Uzun bir süredir gelenekten geleneğe, kültürden kültüre taşınan örgü işleri, günümüzün en moda kıyafet ve aksesuarlarının kaynağı haline gelmiş durumdadır. Siz de geleneklerinizden ödün vermeden klasik bir model yaratmayı düşünüyorsanız örgü ipleri arasından klasik ipler sizin için doğru seçim olacaktır.

Her ne kadar sıradan bir kategori gibi gözükse de klasik örgü ipleri arasından seçeceğiniz iplerle pek çok model yapabilir ve üretebilirsiniz. Klasik ipler arasında öne çıkan türlerden biri olan yün iplik ile çeşitli kıyafetlerin yanı sıra evinizi süsleyecek dekoratif ürünler de ortaya çıkarmak mümkündür. Yün ipi en çok kullanılan ip çeşidi olduğundan dolayı bu ip ile yapılabilecek modellerin sayısı gün geçtikçe artmıştır. Yün ip dışında başka bir klasik ip denemek isterseniz kadife ip de sizin için uygun olabilir. Kadife ip ile bebeğinize şirin bir hırka, bir çift patik ya da onu sıcak tutacak yumuşacık bir battaniye örebilirsiniz! Bebeğinize kadife ip ile öreceğiniz battaniyenin üzerine daha güzel gözükmesi için çeşitli motifler de eklemek isteyebilirsiniz. Ancak kadife ipi ile ortaya çıkaracağınız modeli yıkarken dikkatli olmanızda fayda var; doğru yıkama olmadığında sarkma durumu ortaya çıkabiliyor. Kadife ip sadece kıyafet yapımında değil, klozet takımı ya da masa örtüsü gibi evde kullanabileceğiniz aksesuarların yapımında da kullanılabilir. Bu ip ile yapacağınız modeller biraz daha zaman ve dikkat gerektirebilir ancak örmeye başladınız mı gerisi rahatlıkla gelecektir!

Siz de klasik ipler ile bir model üretmek ve bu ürünü sevdiklerinize hediye etmek ya da paylaşmak isterseniz Hobium’da farklı renklerde sunulan klasik ip çeşitlerine göz atabilirsiniz.

Devamını Oku