Menü

Ponponlar

Ponpon yapmak ya da ördüğünüz modelde ponpon kullanmak oldukça eğlenceli bir iştir. Kolayca öğrenebileceğiniz bu el örgüsü işi ile yapabildiklerinizi gördüğünüzde şaşıracaksınız.

Örgü ponpon çeşitlerini kendiniz ortaya çıkarmak isterseniz büyüklüğüne karar verdikten sonra birbirinden renkli ve ilgi çekici ipleri kullanarak kolaylıklı ponpon modellerini ortaya çıkarabilirsiniz. Ponponlar tığ kullanarak da yapılabiliyor. Ancak ponpon örmek ile vakit kaybetmek istemiyor ve hazır modeller satın almayı planlıyorsanız Hobium’a mutlaka ama mutlaka bakmalısınız! Yün, ikiz ya da peluş gibi farklı türler içerisinden dilediğiniz ponponu seçmek mümkün.

Hayal gücünüz ve yaratıcılığınız ile bir yardımcı aksesuar olarak da kabul edilen ponponlar yardımıyla ördüğünüz modele bambaşka bir hava katmak sizin elinizdedir. Kışın sıcak tutacak şirin berenizin tepesine yerleştirebilir, çocuğunuza öreceğiniz o pembe kaşkolun uçlarına birkaç tanesini ekleyebilir ya da kullanacağınız boyunluk ile birleştirip modele özgün bir hava katabilirsiniz. Çocuğunuzun oyuncaklara düşkünlüğü varsa yünler ile yaptığınız oyuncak ayıya minik ponponlar ile eklemeler bile yapabilirsiniz! Bunun yanı sıra ponponlar ev dekorasyonunda da sıklıkla kullanılıyor; tığ işi ile ortaya çıkaracağınız paspas, koltuğunuzu süsleyen değişiklik renlerdeki yastıklarınız ya da kilim gibi farklı modeller için de bu yardımcı ürünler gerçekten idealdir. Daha farklı bir model arayışı içinde olanlar ise dekoratif perde, yün ya da ipten kolye ya da sehpa örtüsü gibi alternatifler üzerinde de ponponları kullanmak isteyebilir. 

Devamını Oku