Menü

Örgü Yardımcıları

Örgü örmek her ne kadar genelde bir hobi olarak görülse de aslında oldukça emek ve dikkat gerektiren bir iş alanıdır. Örgü dünyasına bir kere adım attığınızda kapsamlı örgü modellerinden ilginç tekniklere kadar bu dünyaya özel pek çok farklı detayı yakından tanıma olanağına sahip olursunuz.

Bilindiği gibi örmeye başlamadan önce hangi malzemelerin hangileriyle uyumlu olabileceğine karar vermek gerekir; örneğin hangi yünü hangi şiş ile kullanmak gibi. Bu noktada doğru kararları verip bir an önce işe koyulmanız gerekebilir. Ancak seçim süreci sadece yün, şiş ya da tığ seçmekle bitmemektedir; ortaya çıkaracağınız modeli süslemek de örgü örme sanatını özel kılan yanlardan biridir. Hırkanızda kullanacağınız bir çift çiçekli düğme ya da sehpa üstüne sereceğiniz el emeği göz nuru dantel işlerinde kullandığınız oyalar bu dünyada aslında yaratıcılığınızı kullanarak harika ürünler çıkarabileceğinizi gösterir. Örgü örmek, tığ işleri ya da benzer eylemler gözünüze en başta zor ve bir o kadar da zaman gerektiren işler olarak gözükebilir ancak endişelenmemelisiniz! Özellikle bu işte yeni olanlar için günümüz modern örgü dünyası pek çok ilginç ve kullanışlı örgü yardımcıları çeşitlerini sunuyor.

Siz de örgü örerken işinizi kolaylaştırmayı ve daha ergonomik bir kullanımı tercih edenlerdenseniz Hobium’da bulunan ilmek tutucu, ilmek kancası, örgü sırası sayacı, tamir vidası, çift şiş ucu koruyucu ve dantel esnetme pedi gibi pek çok ürüne göz atmak isteyebilirsiniz. Bunun yanı sıra listelenen ürünler arasında modelinzde kullanabileceğiniz oynar gözler ya da amigurumi göz gibi yardımcılar da ilginizi çekebilir!

Devamını Oku