Menü

Örgümatikler

Örgü örmek her ne kadar hem eğlenceli hem de güzel vakit geçireceğiniz bir iş ve bir hobi olarak gözükse de aslında çok fazla detay ve emeği de beraberinde getiriyor. İlmek saymak, doğru tığı kullanmak ve istediğiniz modele uygun yünü seçmek bile dikkat gerektirmektedir.

Siz de örgü örmek, yaratıcılığınızı kullanmak ve ortaya birbirinden özgün modeller çıkarmak ister misiniz? Endişelenmeyin ve anlattıklarımız gözünüzü korkutmasın. İlk başta zorlanır gibi hissetseniz de yün ve yardımcı malzemelerin seçiminde dikkat edilecekleri ve daha pek çok konuyu zamanla daha detaylı öğrenmeye başlayıp bu işte rahatlıkla profesyonelleşebilmek sizin elinizde!

Belli bir zamandan sonra ya da işin en başınta zorluk yaşıyor ve bir türlü üstesinden gelemiyorsanız örgümatik gibi yardımcı araç ve setler size bu konuda yardım edebilir. Hobium’da da sarmatik, ponponmatik, otomatik sıra sayacı, örgümatik, çorapmatik ve yün iplik sarma makinesi gibi pek çok farklı örgü araçları arasında göz gezdirip zorluk yaşadığınız bölümde size yardımcı olacak ürünü kolaylıkla satın alabilirsiniz. Örgü aletleri yarı ve küçük boy gibi çeşitlere ayrılıyor ve bunun yanı sıra set halinde de satılıyor. Çocuklarınız bile örgümatik gibi yardımcılar ile örgü örmeye hızlıca alışabilir.

Örgümatik kullandıkça hem el pratiği yapacak hem de daha rahat bir örme tekniği geliştiriyor olacaksınız. Özellikle örgümatik ürününü kullanarak kısa bir sürede rahatlıkla patik ve battaniye gibi modeller de çıkarabilirsiniz.

Devamını Oku