100 TL Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! İster Kredi Kartı, İster Nakit ile KAPIDA ÖDEME!
Menü

Düğmeler

Örgü örerken sadeliğe odaklanmak yerine yaratıcılığınızı kullanarak oldukça şık ve özgün modeller yaratmak sizin elinizdedir. İster bir yelek örüyor olun ister bir hırka modeli üzerine çalışıyor olun, modelinizin farklı ve güzel olması için ona birtakım eklemeler yapmalı ve onu yan malzemeler ile süslemelisiniz.

Tam da işte bu noktada hırka, yelek ve ceket gibi önü kapanabilen modellerin olmazsa olmazı olan düğmeler karşımıza çıkıyor! Sıradan birkaç düğme yerine modelin önünü iliklediğinizde göze çarpacak farklı tarzlarda kumaş düğmesi kullanmayı mutlaka düşünün. Farklı modeller ortaya çıkarmak isteyenler için Hobium üzerinde sergilenmekte olan ilginç düğme çeşitleri ideal bir seçenek olabilir. Dekoratif, kaplama ve seramik düğme çeşitlerinin de kendi içinde türlere ayrıldığı Hobium’da sonbaharda kullanacağınız bir modele ahşap oval düğmeler, yazın serin havalarda üstünüze giyeceğiniz hırkaya ise dekoratif düğmeler kullanmak güzel bir seçim olabilir. Sade bir model düşünmüyorsanız ve hırkanızın ya da yeleğinizin şık olmasını planlıyorsanız altın renginde olan çiçekli düğmelere ne dersiniz? Bu tür düğmeler hem rengi hem de sahip olduğu deseniyle modelinize bambaşka bir hava katacak.

Örgü proje ve modellerinde kullanılan düğmelerle dolu dünya yünler kadar geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Farklı boyut, renk ve ağırlıklar arasında zaman zaman kararsız bile kalabilirsiniz. Düğme seçimi modelinizde kullanacağınız yün kadar önem taşıdığından projeniz için en uygun düğme çeşidine karar vermeye dikkat etmelisiniz.

Devamını Oku