Menü

Yün Keçeler

Bir diğer keçe türü olarak karşımıza çıkan yün keçe, keçe çalışmalarınız ve keçe ile alakalı projeleriniz için oldukça idealdir. Yün keçeleri diğer keçe çeşitlerinden ayıranlar ses yalıtımı, ısı yalıtımı, nem tutma ve buhar seviyesini koruma gibi özelliklerdir. Bu özelliklerin oluşma sebebi ise yünün sahip olduğu doğal yapı ile ilişkilidir.

Yün keçe yapımı süreci esnasında keçe içerisinde bulunan lifler belli malzemeler aracılığıyla birbiri arasına geçirilir ve bu geçirme işleminden sonra keçe kumaşı elde edilir. Yün keçe çeşitleri yardımcı malzemeler yardımı ile kolayca biçim alabiliyor ve farklı desenler haline getirilebiliyor. Yün keçe kullanarak çantalardan şeker keselerine kadar pek çok farklı ürün ya da model yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra yün keçe kullanılarak pek çok çiçek motifleri ve de yapıldığı görülmüştür. Son zamanlarda en çok tercih edilen model yün keçelerden yapılan çantalardır; yapımı pratik olan bu çantaları günlük yaşantınızda kullanabilir ya da sevdiklerine armağan etmek isteyebilirsiniz. Yün keçe kullanarak yapılan çantalar arasında el çantası, kol çantası ya da sırt çantası gibi modeller öne çıkmayı başarıyor.

Yün keçeyi bulmak aslında oldukça zordur ancak Hobium sayesinde onlarca yün keçe çeşidini bulabilir ve yün keçe fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Hobium’da sunulan yün keçeler birbirinden farklı renklerdedir ve oldukça kalitelidir. 

Devamını Oku