Menü

Kış Temalılar

Keçeler, özel kalıpların kullanılması aracılığıyla birbirinden renkli ve kaliteli kumaşlar ile ortaya çıkan ve son zamanlarda oldukça popüler hale gelen tekstil malzemeleridir. Direkt olarak kıyafet ve aksesuar yapımında kullanılan yün ve kumaş keçeler istenildiği takdirde motif ve figür olarak da kullanılıp çeşitli modeller üzerine işlenebiliyor.

Keçe figürleri pek çok farklı tasarım halinde karşınıza çıkabiliyor; bunlar arasında yazılı, deniz temalı, hayvan desenli, geometrik şekilli ya da çiçekli figürler mevcut bulunuyor. Bunlardan biri olan kış temalı keçeler ise isminden de anlaşılacağı gibi özellikle kış sezonunda oldukça rağbet gören keçe figürleri arasında geliyor.

Kardanadam, geyik ya da çit gibi tasarımların bulunduğu kış desenli keçeler, 10’lu gibi farklı setler halinde satışa sunuluyor. Keçe figürlerinin boyutları ise 10x5 cm, 5x7 cm ve 8x19 cm gibi ebatlar halinde bulunuyor. Belli başlı renklerde olsa da dilerseniz karışık renklerde bulunan çit figürleri gibi ürünler ile de ilgilenebilirsiniz.

Kardanadam ya da geyik tasarımına sahip keçe figürlerini kışın eldivenlerinize, şapkanıza ya da giyeceğiniz kazağa işleyerek şık ve mevsime yakışır bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca bu tür kışa özel keçe figürleri çocukların ve bebeklerin giydiği kıyafet ve aksesuarların süslenmesinde de kullanılıyor. Evinde kış mevsiminin ruhunu yansıtmak isteyenler de kış temalı keçe figürlerini ev dekorasyonunda ve çeşitli aksesuarlarda kullanmayı tercih ediyor. 

Devamını Oku