100 TL Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! İster Kredi Kartı, İster Nakit ile KAPIDA ÖDEME!
Menü

Keçe Figürler

Keçe, diğer kumaş türlerinden farklı özelliklere sahip, tamamen benzersiz ve çok yönlü bir kumaştır. Yumuşak ve kolay kullanım özellikleri ile pek çok el sanatçısının tercih ettiği malzeme çeşididir. Çeşitli alanalrda kullanılan keçe kumaş genellikle el sanatları projeleri için kullanılıyor. Ayrıca keçe ile yapılan el işi çalışmaları çocukların hayal dünyalarını hayata aktarmanın en güzel ve eğlenceli yollarından biridir.

Çocuklarınızın yaratıcılıklarını ve hayal gücünü kullanmaları için yollar mı arıyorsunuz? Sorunun cevabı el sanatları! Evde ya da okulda çocuklarınızı yeni beceriler öğrenmeye ve yaratıcı olmaya teşvik etmek için el işi projeleri gerçekleştirmek hem eğlenceli hem de eğitici bir faaliyettir. Bu projelerde hep beraber eğlenmenin tadına varacaksınız ve çocuklarınız da yeni şeyler yapmanın keyfini fark edecek. Bu çalışmalarda kullanılan en yaygın malzemelerden biri de kumaş keçelerden yapılmış hazır keçe figürleri ve keçe figür kalıplarıdır.

Keçe figürleri gerek eğitim ve gerekse süsleme için çok geniş bir çeşitlilik gösteriyor. Alfabedeki harflerden ve rakamlardan kalp şeklindeki rengarenk keçe figürlerine kadar keçe figür modellerine kadar pek çok çeşit mevcut; hayal gücünüz ne kadar geniş ise çeşit de o kadar çok olacaktır.

Eğitim ya da sanat odaklı çalışmalara ek olarak keçe figürlerini elinizde dikerek veya uygun yöntemlerle kumaşa ya da yine keçeye yapıştırarak kullandığınız eşyaları yenileyebilir, daha göz alıcı hale getirebilir veya yepyeni ürünler de yaratabilirsiniz. Yumuşak polar bir battaniye dikip üzerine minik kalp şekilli keçe figürleri koyup sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Hayvan şekilli ya da çiçek şekilli keçe figürleri kullanarak çocuğunuzun odasına renk katan güzel yastık ve örtüler dikebilirsiniz.

Keçe figürleri kullanarak dekoratif aksesuar veya çocuklar için aktivite kitabı yapabilirsiniz. Görüldüğü gibi keçe figür çeşitleri ile yapabileceklerinizin sınırı yoktur!

Devamını Oku