100 TL Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! İster Kredi Kartı, İster Nakit ile KAPIDA ÖDEME!
Menü

Dikiş İplikleri

Diğer ipliklerin aksine daha çok dikiş ile ortaya çıkarılan modeller için kullanılan dikiş iplikleri daha temel kullanım ve pratiğe sahip iplik çeşitleri olarak bilinir. Dikiş iplerinin sıklıkla tercih edilmesinin ana sebeplerinden biri dikiş makinesinin hızında sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor olmasıdır. Kaliteli bir dikiş ile kullanılabilir bir model yapmak için bu konuda yeterli bilgi sahibi olmanızda fayda var, bunun için de dikiş ipi, çeşitleri ve diğer ilgili detayları hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalısınız. İlk başta çok fazla bilgi sahibi olmasanız bile dikiş ipi kullanarak pratik yapmaya başladığınızda zamanla bu tür iplikleri daha rahat kullanmaya başlayacaksınız.

Dikiş ipleri farklı seriler halinde satışa sunulur ve bazıları yün içeriklidir. Yün içerikli olan dikiş ipliklerin yapısında merserize pamuk bulunabilir. Genel olarak ürün gruplarına bakıldığında ise dikiş ipliklerinin polyester, pamuklu, naylon ve lastik olarak dört çeşide ayrıldığını görebiliriz. Bir diğer yandan ise bu tür iplikler doğal ya da sentetik olarak da sınıflandırılabiliyor. Günümüzde mevcut olan iplik sektöründe doğal iplik kullanımı oranı oldukça azdır, bunun yerine sentetik olanlar sıklıkla tercih edilmektedir.

Kaliteli bir dikiş ipi arıyorsanız Hobium’da bu kategori altında sergilenen dikiş iplikleri ve dikiş ipi fiyatlarına göz gezdirebilir ve hoşunuza giden ve aynı zamanda istediğiniz modelin üretiminde kullanabileceğiniz ürünü rahatlıkla satın alabilirsiniz. Dikiş ipleri fiyat, renk ve kalite gibi farklılıklar göstermektedir. Dikiş ipi yardımıyla dekoratif ya da günlük yaşama uygun olan eşya ve kıyafetler ortaya çıkarabilirsiniz.

Devamını Oku