100 TL Üzeri Alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! İster Kredi Kartı, İster Nakit ile KAPIDA ÖDEME!
Menü

İplikler

İplik dünyası, hayatımız ile oldukça iç içe bir dünyadır. İplik, giydiğimiz kıyafetlerin ve evimizde bulunan halı, kilim ve daha pek çok eşyanın yapımı esnasında kullanılan ana bir malzemedir.

Hem hobi hem de profesyonel iş alanında sıklıkla kullanılan iplikler de kendi içinde nakış ve dikiş iplikleri gibi çeşitlere ayrılıyor. Farklı serilerde satışa sunulan iplik çeşitleri arasından kullanacağınız şiş ve tığa göre uygun bir iplik seçmenizde fayda vardır. Tığ numaraları 1-2 mm ve şiş numaraları 3-4 mm gibi numaralara sahiptir, siz de ona göre uygun ipliği seçebilirsiniz. Yün içerikli iplikler ile ilgileniyorsanız merserize pamuk ya da akrilik iplerine mutlaka göz atmalısınız. Genelde ipliklere ilişkin ürün grupları polyester, pamuklu, naylon, lastik, simli ve makine ipleri gibi türler olarak karşımıza çıkıyor.

Günümüzde hemen hemen her yerde kullanma ihtiyacı duyduğumuz ipliklerden beğendiklerinize göz atmak için Hobium’un iplikler sayfasını ziyaret edebilir ve iplik fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz. İplikleri kullanarak dikiş dünyası ile iç içe olup harikalar yaratabilir ya da yün iplikler aracılığıyla birbirinden kullanışlı ve kaliteli hırkalar, kazaklar ya da kaşkollar örebilirsiniz; bu noktada hayal gücünüz ve pratiğiniz size yardım edecektir. Kışın kullanabileceğiniz bu tür kıyafetlerinizin yanı sıra yaz mevsimini uygun bluz ve benzeri modeller için de iplikler ihtiyaç duyacağınız en esas ana malzeme olacaktır.

Devamını Oku