Menü

Aparatlar

Dikiş ve nakış işlerinde esas kullanılan araçların yanı sıra birtakım yardımcı malzemelerin de kullanımına zaman zaman ihtiyaç duyulabiliyor. Bir modelin ortaya çıkarılması aşamasında ilk önce kullanılacak ana araçlar seçilmelidir; bunlardan bazıları tercih edilecek yün ya da kumaşlar ve farklı boy ve türlerde olan şiş ve tığlardır.

Günümüzde gelişen dikiş ve nakış dünyası sayesinde sade modellerin yanı sıra ilgi çekici modellerin üretimi de artmıştır. Bu modellerin yapımında kumaşlara farklı desenlere sahip motiflerin yanı sıra değişik ve ilgi çekici keçeler de işlenebiliyor. Siz de ürettiğiniz modelde birtakım düzenlemeler yapmayı düşünüyorsanız Hobium’da bulunan dikiş aparatları ve nakış aparatları çeşitlerine mutlaka göz atmalısınız.

Aparatlar kategorisinde özellikle fermuar, çıt çıt ve kopça çeşitlerine rastlamak mümkündür. Fermuar kullanılabilecek bir model üzerinde çalışıyorsanız 14 cm, 15 cm ve 16 cm gibi çeşitli ebatlarda ve gri, krem ve kahverengi gibi renklerde mevcut olan fermuar çeşitleri ilginizi çekecektir. Bebek ve çocuk hırkalarında kolay kullanımı sebebiyle kullanılan çıt çıtlar da satın alabilir ya da kopça aparatı alarak işinize yarayacak bir modelde kullanabilirsiniz. Çıt çıtlar 15 mm gibi farklı ebatlarda olup set halinde de satılmaktadır. Çıt çıt ürünleri plastik ya da metal bir yapıya sahiptir. Çıt çıt modellerinde olduğu gibi aynı şekilde kopçaları da bir set halinde almak mümkündür. 

Devamını Oku