Menü

Aplikeler

Hobium üzerinde satışa sunulan aplikeler genellikle düz ya da benzeri tür bir kumaştan kesilmiş olan motifleri bir başka kumaşa işleme süreci sonrası ortaya çıkan ve dikiş-nakış dünyasının bir parçası olan işlemler olarak biliniyor. Aplike yapımı tekstil bakımından oldukça tercih edilen bir işlemdir ve pek çok çeşitli kıyafetin üzerine bu işlem uygulanmaktadır.

Konfeksiyon sektöründe kıyafetlerin üzerine işlenen amblem, şekil, figür ya da motiflerin adı olarak da bilinen aplikeler birbirinden farklı ve ilgi çekici şekillere sahip olabilir. Hobium üzerinde sergilenen aplike çeşitleri arasında kirpi ve fare gibi hayvan desenli aplikeler, damalı gibi farklı desenlere sahip aplikeler veya kalp gibi farklı şekiller de mevcut. Özellikle bebeğinizin ya da çocuğunuz kullanacağı bir giysi üzerine işleme yapmayı düşünüyorsanız kalp gibi çocuk ve bebeklerin seveceği aplike türlerini tercih etmek isteyebilirsiniz. Çocukların giydiği tişörtlere farklı şekil ve desendeki aplikeleri işleyip sıradışı modeller ortaya çıkarabilirsiniz, çocuklarınızın bu modelleri seveceğine eminiz!

Aplikeler genel olarak ev tekstilinden çantalara, çantalardan bebek ve çocuk giysilerine kadar pek çok kıyafet ve kumaş üzerinde rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayrıca el bezi ya da yemek yaparken giyilen önlük gibi çeşitli mutfak eşyalarına da aplikeler işleyip onlara farklı bir hava katmak da mümkündür. Siz de aplike çeşitlerine göz atıp incelemek isterseniz Hobium üzerindeki “Aplikeler” kategorisine mutlaka bakmalısınız.

Devamını Oku