Keçe Güneş Kalem Başlığı

Keçe

29 Eylül 2015

Keçeden Güneş Şeklinde Kalem Başlığı

Okul zili çocuklar için çaldı. Özellikle okula yeni başlayan minikler için tamamen yeni bir sayfa başlıyor hayatlarında. Bazılarımızın çocukları, bunun için çok heyecanlı olabilir. Ama bazılarımızın çocukları okula dair her şeyi zorlamayla yapıyor. Eminiz ki; bazıları da nötrdür. Okulu, ödev yaptırmayı kısaca okula dair şeyleri bazen sevdirmek için daha fazla çaba harcamak lazım. Hali hazırda okulu zaten seven çocuklarımızı da, bu davranıştan dolayı pekiştirmek önemli. Bunu nasıl yapacağını bilmeyenler için ise bizim bir önerimiz var. Basit birkaç malzemeyle çocuklarınıza keçeden güneş şeklinde bir kalem başlığı hazırlayabilir, onları okula yönelik heyecanlandırabilirsiniz. Bunun için işte malzemelerimiz...

Malzemeler:

- La Mia 50x50 cm 3 mm Koyu Turuncu Sentetik Keçe - M19 8x8 cm - ÜRÜNÜ İNCELE

- La Mia 50x50 cm 1 mm Sarı Sentetik Keçe - 88 5x5 cm - ÜRÜNÜ İNCELE

- Coats Drima 100 Metre Şeffaf Dikiş İpliği - 0210 - ÜRÜNÜ İNCELE

Yapılışı

İlk adım olarak, verilen kalıba göre, güneşin orta kısmı ve dış kısmı iki parça olarak hazırlanır. 

Daha sonra, güneşin üst kısmının orta bölümü, kalemin geçeceği kadar makasla kesilir. Kesme işlemi bittikten sonra, güneşin orta kısmı alt kısmının ortasına yerleştirilir ve  dikilerek kalem başlığı bitirilir.

Ellerinize sağlık... Ne kadar güzel görünüyor değil mi? Bu basit kalem başlığı, çocuklarınız için güzel bir motivasyon aracı olabilir.